660 430 488

Jeden z najważniejszych aspektów do odniesienia sukcesu

Pozycjonowanie stron www

JAK I DLACZEGO POZYCJONOWANIE STRON WWW JEST TAK WAŻNE

Posiadasz piękną stronę, ew. planujesz wykonanie takiej (odsyłam do działu projektowanie stron www ). To nie wszystko! Teraz należy zadbać o to aby strona była widoczna dla Twoich potencjalnych klientów, ponieważ sam fakt bycia, nie oznacza rozpoznawalności i popularności Twojej strony www.

Na czym polega pozycjonowanie strony www (SEO)?

Pozycjonowanie strony www podzieliłbym na trzy etapy. Etap budowy, ew.modyfikacji technicznych właściwości  strony, przygotowanie odpowiednich tekstów lub korekta  istniejących na stronie oraz zadbanie o odpowiednie wsparcie zewnętrzne, ponieważ jest to czynnik świadczący o dobrej reputacji strony www, skoro jest polecana przez inne strony internetowe.

Pozycjonowanie strony internetowej - wsparcie

Pozycjonowanie strony www wiąże się z koniecznością wsparcia jej w postaci linków z serwisów zewnętrznych. Najlepszym sposobem jest linkowanie z odpowiednim „anchorem”, ponieważ używamy w nazwie linka oczekiwanego słowa lub frazy, poprzez które klienci docierają do pozycjonowanej strony internetowej.

Analiza efektów, czyli analityka internetowa

Nieodłącznym elementem walki o klienta jest analiza jego zachowań na stronie www, bowiem dzięki temu można zbudować strategię działań usprawniających m.in serwis www, a tym samym uzyskiwać lepsze wyniki z jego pobytu na stronie. Pisząc o wynikach mam na myśli czas pobytu, zmniejszenie współczynnika odrzuceń, sprawne docieranie do właściwych treści (usług, towarów), stopień konwersji, który stanowi procentowe zaangażowanie w postaci wykonania telefonu ze strony, napisania wiadomości poprzez formularz kontaktowy, czy też dokonania zakupu w sklepie internetowym w stosunku do ilości wejść na stronę.

Posiadam już dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania. Po co mi analiza efektów?

Wysoka pozycja strony www w wynikach wyszukiwania nie jest dana raz na zawsze, nie stanowi też gwarancji efektów finansowych, ponieważ np. jej tytuł i opis nie zachęcają do wejścia. Innym czynnikiem braku efektów mogą być błędy w spójności, czytelności które nie budują zaufania i powodują szybkie wyjście ze strony www (wysoki współczynnik odrzuceń).

Poprowadzę stronę www przez cały powyższy proces dąrząc nie tylko do wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, ale przede wszystkim do osiągnięcia przez stronę efektu przekładającego się na wynik finansowy, ponieważ w większości przypadków inwestycja w powyższe musi generować dochód.

Zadbam o

  • efektywne pozycjonowanie Twojej strony www w ramach budżetu którym dysponujesz

  • wsparcie Twojej strony z własnej infrastruktury oraz z serwisów zewnętrznych

  • instalację i odpowiednią konfigurację specjalistycznych narzędzi do śledzenia ruchu i zachowań potencjalnych klientów na Twojej stronie

    W ramach tych działań dokonam instalacji i odpowiedniej konfiguracji Google Search Console, Universal Analitycs oraz Google Analitycs 4.