660 430 488

Fotograf wnętrz

Tysiące słów nie zastąpi jednego obrazu

Fotografia wnętrz

DLACZEGO PROFESJONALNA FOTOGRAFIA WNĘTRZ JEST TAK WAŻNA

Fotografia wnętrz w zależności od branży jest jednym z najistotniejszych elementów budowy wizerunku firmy, ponieważ pobudza wyobraźnię oraz pokazuje „otwarte dłonie” (nie mamy nic do ukrycia). Oczywistym jest, że pokazanie wnętrza firmy czy lokalu w niektórych branżach jest istotniejsze, jednak pokazanie budynku, fasady, pokoju, biura wpływa na wspomnianą już transparentność. 

Na czym polega fotografia wnętrz

Fotografia wnętrz to nie tylko fotografowanie wewnątrz budynku czy lokalu. Często fotografuję również z zewnątrz, pokazując aktualną pozycję budynku, wejścia do lokalu w stosunku do innych obiektów architektury. Jeśli chodzi o zdjęcia ściśle wewnątrz obiektu, sesja może odbyć się zarówno z udziałem ludzi jak i bez. Pisząc o ludziach mam na myśli modelkę, modela, pracowników, właścicieli. Zdjęcia wnętrz wykonuję zarówno w świetle zastanym, jak również studyjnym.

Zdjęcia wnętrz - technika

Zdjęcia wnętrz wykonuję za pomocą aparatu pełnoklatkowego z wykorzystaniem odpowiednich obiektywów ultra szerokokątnych i jasnych obiektywów stałoogniskowych, ponieważ umożliwiają mi one nadanie miejscu odpowiedniego klimatu i zwykle pozbawione są niechcianych wad związanych z dystorsją. Zdjęcia wnętrz poddawane są profesjonalnej edycji, najczęściej z wykorzystaniem specjalnych technik HDR (High Dynamic Range). Technika ta umożliwia uzyskanie bardzo dużego zakresu tonalnego, a co za tym idzie nadanie fotografii niezwykłej harmonii tonów, barw, bogactwa odcieni.

Zobacz również

Przykładowe zdjęcia wnętrz